Лікарняні з доставкою на пошту: коли запустять електронний реєстр

Як звітує Фонд соціального страхування спільно з Пенсійним фондом України, електронний реєстр листків непрацездатності готовий до старту.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Електронний реєстр лікарняних буде в доступі вже у квітні

Вже узгоджено протокол взаємодії між Пенсійним фондом і Фондом соцстрахування, за яким буде відбуватись обмін інформацією щодо електронних листків непрацездатності.

Також Пенсійний фонд створив електронні кабінети закладів охорони здоров'я (лікарів), страхувальників (роботодавців) і застрахованих осіб.

Електронний лікарняний листок виглядатиме аналогічно до свого паперового попередника: ім’я хворого, унікальний номер листка, причина та період непрацездатності, відомості про лікаря та медичний захід, що його виписав.

Роботодавець через електронний кабінет може отримати інформацію про своїх працівників.

За заявою-розрахунком, що подаватиме до Фонду роботодавець, Фонд здійснюватиме виплати (лікарняні, по вагітності та пологах тощо).

За інформацією порталу Фонду соцстрахування

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15901

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
74335

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді