Виплати працівникам у «карантинній» відпустці за свій рахунок: що пропонує Уряд

Мінекономіки розробило законопроект, згідно з яким держава частково компенсуватиме працівникові втрачений заробіток.

ЗРАЗОК Заяви за свій рахунок через карантин

Планується посилення соцзахисту працівників у «карантинній» відпустці за свій рахунок

Як повідомило Міністерство економіки, через впроваджені в березні карантинні заходи 1,2 млн осіб залишаються без роботи.

З метою посилення соціального захисту було розроблено проект закону, згідно з яким працівник, що під час карантину знаходиться у вимушеній відпустці без збереження заробітної плати, буде отримувати відповідні компенсаційні виплати.

НЕ ПРОПУСТІТЬ! Всі бланки статистичної звітності в одній підбірці для скачування

Також закон дозволятиме брати таку відпустку за бажанням працівника за умови домовленості з керівництвом підприємства. При цьому дана відпустка не буде йти в рахунок раніше передбачених законодавством 15 календарних днів на рік.

Крім того, новий законопроект зафіксує офіційно право безробітного подавати заяви на отримання статусу безробітного і матеріальної допомоги дистанційним шляхом, так само як і унормує пропуск чергового візиту безробітного до центру зайнятості через карантин.

За інформацією сайту Мінекономіки

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5138

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47714

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70126

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
875

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62364

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді