Пікніки у парках та інші порушення карантинного режиму: яким буде покарання

Штрафи за відсутність медичної маски або пікніки під час карантину складуть до 3,4 тис грн.

СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус

Пікніки у парках та інші порушення карантинного режиму: яким буде покарання

Про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко. Він зауважив, що носити маски – це рекомендація держави, але через відсутність масок у вільному доступі поліція може провести лише профілактичну бесіду.

Проте КпАП поповнився новою нормою - ст.44-3. Вона передбачає накладення за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, приписів місцевої влади штрафу в розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн (на посадовців - від 34 тис. до 170 тис. грн). Штрафи на підставі цієї норми активно накладає Нацполіція: штрафують за самовільне залишення місця обсервації людиною, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою, порушення розпоряджень місцевої влади щодо обмеження кількості людей у громадському транспорті, за несанкціоновану торгівлю, яка наражає людей на небезпеку та інше.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Під час онлайн-конференції міський голова Києва Віталій Кличко відповів на запитання журналістів щодо санкцій стосовно тих, хто в умовах обмежувальних заходів влаштовує пікніки. Він вважає, що якщо люди не розуміють слів і пояснень, не дотримуються правил, єдине, що може на них вплинути – це штрафи. Поки на тих, хто влаштовує пікніки в парках та зонах відпочинку, має складати протоколи поліція. Проте, як зауважив мер, зараз вже підключаються комунальні служби - працівники благоустрою, муніципальна охорона та інші служби. Вони складатимуть протоколи і виписуватимуть штрафи від 1 700 до 3 400 за порушення правил.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106629

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405852

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
95

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180297

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді