СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: Міфи і правда про коронавірус
Про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко. Він зауважив, що носити маски – це рекомендація держави, але через відсутність масок у вільному доступі поліція може провести лише профілактичну бесіду.
Проте КпАП поповнився новою нормою - ст.44-3. Вона передбачає накладення за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, приписів місцевої влади штрафу в розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн (на посадовців - від 34 тис. до 170 тис. грн). Штрафи на підставі цієї норми активно накладає Нацполіція: штрафують за самовільне залишення місця обсервації людиною, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою, порушення розпоряджень місцевої влади щодо обмеження кількості людей у громадському транспорті, за несанкціоновану торгівлю, яка наражає людей на небезпеку та інше.
Які медзаклади матимуть підтримку від держави
Під час онлайн-конференції міський голова Києва Віталій Кличко відповів на запитання журналістів щодо санкцій стосовно тих, хто в умовах обмежувальних заходів влаштовує пікніки. Він вважає, що якщо люди не розуміють слів і пояснень, не дотримуються правил, єдине, що може на них вплинути – це штрафи. Поки на тих, хто влаштовує пікніки в парках та зонах відпочинку, має складати протоколи поліція. Проте, як зауважив мер, зараз вже підключаються комунальні служби - працівники благоустрою, муніципальна охорона та інші служби. Вони складатимуть протоколи і виписуватимуть штрафи від 1 700 до 3 400 за порушення правил.