Єдиний рахунок для податків: Закон прийнято

Запрацювати такий рахунок для сплати податків, зборів і ЄСВ має у 2021 році.

Скачати податкову накладну за новою формою

Закон про єдиний рахунок для податків прийнято

13 квітня, відбулося позачергове засідання парламенту, на якому, зокрема, прийнятли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

У прийнятому Законі парламентом враховані всі пропозиції Президента щодо внесення змін до Закону № 481 та до Закону про ЄСВ.

Зараз ухвалений ВРУ текст Закону не передбачає внесення змін до статті 18 Закону № 481, адже вони не відповідали Конституції України, Господарському кодексу України, Закону України "Про ціни і ціноутворення".

Чи пішов ЄСВ на карантин, або Хто і як покарає за несплату

Тепер в Законі про ЄСВ замість морально застарілого терміну "орган доходів і зборів" використовується поняття "податковий орган".

Власне єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ запрацює із 2021 року. Платник податків в електронній формі через електронний кабінет зможе повідомити про своє бажання використовувати єдиний рахунок, затією ж процедурою можна відмовитися від нього. Змінити своє рішення можна буде раз на квартал.

Варто відмітити, що цей рахунок не можна буде використовувати для сплати ПДВ.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74511

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46155

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10905

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56216

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
261136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді