НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ 2020
Роботодавець може залучити до чергування своїх працівників за поважних причин. Проте на сьогодні трудове законодавство не дає необхідної інформації ні про поняття, ні про порядок організації і здійснення чергувань.
Основні вимоги до чергування:
- Може застосовуватися у виняткових випадках і лише за згодою виборного органу профспілки.
- Не допускається залучення працівника до чергувань частіше одного разу на місяць.
- Чергові не повинні виконувати обов'язків щодо перевірки перепусток на вході й виході з підприємства, обов'язків сторожів, приймання пошти, прибирання приміщень тощо.
- У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня початок наступного робочого дня має бути перенесено на пізніший час.
- Тривалість чергування або роботи разом з чергуванням не може перевищувати нормальної тривалості робочого дня.
- Чергування у вихідні й святкові (неробочі) дні компенсуються наданням відгулу тієї ж тривалості, що і чергування в найближчі 10 днів.
Важливо відмітити різницю між чергуванням і виконанням працівником його звичайних трудових обов'язків на змінних роботах, на роботах, які виконують за графіком у вихідні, святкові (неробочі) дні, в нічний час. Деякі нормативно-правові акти містять норми про чергування, але в них мається наувазі якраз виконанням працівником своїх трудових обов'язків з відповідною оплатою.
⚡️Експрес-курс з урахуванням змін у законодавстві: ✔️0,5 кредитів ЄКТС ✔️15 годин ✔️сертифікат за проходження курсу