Примусове закриття підприємств контролюватимуть «Київський лабораторний центр МОЗ», головне управління Держпраці та Національна поліція.
4 способи залишити працівників вдома
Як повідомив міський голова Вітай Кличко, якщо на підприємстві чи в установі виявлять випадок захворювання на COVID-19, - підприємство закриють. А усіх працівників відправлять на двотижневу самоізоляцію під контролем лікарів. Прикладом такого закриття було наведено Києво-Печерську Лавру.
Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину
Ця міра була законодавчно підкріплена рішенням Постійної комісії КМДА з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол № 22 від 09.04.2020 р.). Згідно з ним указаним установам та відомствам доручено при виявленні працівників, хворих на коронавірус, в організованих трудових колективах (в тому числі і серед працівників закладів охорони здоров'я міста Києва) забезпечити:
- запровадження протиепідемічних обмежувальних заходів до суб'єктів господарювання, де виявлені хворі, строком на 14 календарних днів;
- складання плану ліквідації вогнища інфекційного захворювання по кожному суб'єкту господарювання, де виявлені працівники хворі на COVID-19, та контроль за його виконанням.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.