ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину
З метою реалізації вимог, передбачених законодавством у разі встановлення карантину, роботодавці зобов’язані вжити наступних заходів:
- Надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством. Одним із заходів є переведення працівників на роботу в дистанційному режимі. Оплата праці при цьому залишається на рівні з оплатою праці яка нараховувалась працівнику до запровадження дистанційного режиму роботи. Неприпустимим є примусове відправлення працівників у відпустку без збереження заробітної плати, за це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
- Встановлення працівникам неповного або скороченого робочого часу. На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
- Запровадження роботи змінами. Як і у попередньому випадку, оплата проводиться за фактично виконану роботу (відпрацьований час). У разі, якщо неможлива реалізація вище запропонованих рішень, роботодавець може запровадити простій.
- Тимчасове запровадження дистанційної або надомної роботи.
- Введення простою. Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду. Запровадження простою не вимагає згоди працівника. Це питання вирішується роботодавцем за погодженням (за наявності) з первинною профспілковою організацією або представником трудового колективу.
- Продовження роботи за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту. У випадку якщо всі перераховані варіанти вирішення проблеми організації роботи під час карантину не підходять, роботодавець має право продовження роботи із забезпеченням засобів індивідуального та колективного захисту, безоплатно забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними, антисептичними та дезінфікуючими засобами, проінформувати працівників про профілактичні заходи, організувати максимально безпечну доставку працівників до місця роботи та у зворотньому напрямку тощо.
Ми стараємося допомогти усім бухгалтерам у цей нестабільний час, тому надаємо знижку до 40% на передплату журналу. "Головбух: Бюджет" — це ваш друг та порадник у вирішенні робочих питань.