Чи бути суміщенню (сумісництву) за посадами у міських, сільських та селищних радах

Експерти Аналітично-правової групи Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою») роз’яснили, за якими посадами у міських, сільських та селищних радах заборонено суміщення (сумісництво).

Для осіб, які працюють у сільських, селищних, міських радах, існують певні обмеження відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі —Закон № 280/97).

Сільським, селищним, міським головам

Старостам

Секретарям рад

відповідно до:

ч. 4 ст. 12 Закону № 280/97

ч. 6 ст. 141 Закону № 280/97

ч. 2 ст. 50 Закону № 280/97

заборонено

бути депутатом будь-якої ради

мати інший представницький мандат

суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю

Окрім того, на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їхньої діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом № 280/97 для сільського, селищного, міського голови відповідно ( ч. 7 ст. 51).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді