Корпоративна платіжна картка: чи штрафуватимуть працівника за помилкове використання в особистих цілях?

Помилкове використання працівником корпоративної платіжної карти при оплаті послуг для особистого споживанні не є порушенням податкового законодавства. Воно лише передбачає відповідне звітування за використані кошти.

ЗВІТ про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Корпоративна платіжна картка: чи штрафуватимуть працівника за помилкове використання в особистих цілях?

Відбулось використання коштів підприємства у власних цілях, коли видачі у під звіт коштів з боку підприємства не було та підтвердити документально понесені витрати підзвітна особа не може.

Особа, яка помилково витратила кошти, повинна скласти авансовий звіт до закінчення 5 банківського дня після помилкового використання, і повернути ці кошти до або під час подання звіту.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Коли працівник склав "нульовий" авансовий звіт на 5-й банківський день, але не повернув кошти до чи під час подання звіту, то на підставі п. 4 Наказу № 841 він може зробити це до кінця звітного місяця, без оподаткування цієї суми ПДФО та військовим збором.

Якщо ж працівник повернув кошти після закінчення звітного місяця, у якому настав граничний строк, підприємство повинне оподаткувати витрачену суму ПДФО із застосуванням "натурального" коефіцієнта та військовим збором. Зробити це потрібно шляхом утримання зазначених сум з доходу працівника.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74511

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46157

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10905

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56216

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
261138

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді