Щорічні відпустки: допустима кількість протягом року

Фахівці Держпраці у Волинській області роз’яснили скільки щорічних відпусток може взяти працівник протягом робочого року.

Керівник установи може надавати такі види відпусток відповідно до Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504/96-ВР):

  • основна;
  • додаткова за роботу із шкідливими та важкими умовами праці;
  • додаткова за особливий характер праці (за ненормований робочий день, за роботу з комп’ютером тощо);
  • інші додаткові, передбачені законодавством (за вислугу років держслужбовцям та посадовим особам ОМС тощо).

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток за один робочий рік не може перевищувати 59 календарних днів (ч.3 ст.10 Закону № 504/96-ВР). Якщо надаєте щорічні відпустки за минулі роки, обмеження у 59 днів не діє.

► Додаткова відпустка за особливий характер праці

Працівник, який має право на кілька додаткових відпусток, повинен обрати одну з них. Утім Кабмін встановив винятки, коли працівнику надають щорічні додаткові відпустки за кількома підставами ( ч.1 ст. 10 Закону № 504/96-ВР).

► Грошова компенсація за невикористану соціальну відпустку

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи, надають понад щорічні відпустки  ч.7 ст.20 Закону № 504/96-ВР).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді