COVID-19: яких правил дотримуватись при роботі, пов’язаній з пересуванням

Держпраці дала основні рекомендації щодо профілактики зараження коронавірусом для громадян, робота яких має пересувний характер.

КОРОНАВІРУС: коли потрібна захисна маска

COVID-19: яких правил дотримуватись при роботі, пов’язаній з пересуванням

Такі працівники попадають в підвищену зону ризику. Тому поряд із забезпеченням працівників необхідними засобами захисту важливим залишається питання проведення широкої роз’яснювальної роботи з працівниками, що мають роз’їзний характер роботи та часто перебувають у відрядженнях.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Основними рекомендаціями для запобігання поширенню вірусу серед працівників з роз’їзним характером роботи є:

  • наскільки можливо уникати контакту з людьми, привітальних обіймів і рукостискань. Рекомендована відстань, на якій працівник має триматися від інших людей складає не менше 1,5 м;
  • застосування «безконтактного» надання послуг, а також максимальне виключення необхідності тісного контакту з людьми;
  • під час надання послуг необхідно обмежувати контакти з поверхнями, до яких часто торкаються;
  • в громадських місцях або місцях, де важко вжити заходів соціального відсторонення, носити маски та рукавиці, також періодично їх змінювати;
  • періодично протягом дня обробляти руки дезінфекційними засобами або мити їх із милом не менше 20 с;
  • дезінфікувати особисті речі (телефони, гаджети, сумки тощо), поверхні службового транспортного засобу (особливо, якщо він спільний) на початку та в кінці зміни;
  • витирати ручки (маркери) та інші поверхні що використовуються для підпису після кожного користування;
  • застосовувати одноразові серветки для чищення та дезінфекції;
  • контролювати прояви симптомів та проводити заміри температури тіла двічі на день.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

У разі прояву симптомів зараження працівники повинні повідомити роботодавця, залишатися вдома і самоізолюватися, телефонувати до закладу охорони здоров’я або місцевого управління охорони здоров’я, надаючи їм детальну інформацію про свій стан здоров’я.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14297

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9899

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13034

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді