Аванс на відрядження бюджетників: змінено порядок виплати

Відтепер аванс на відрядження працівників бюджетних установ перераховуватиметься двома шляхами. Головною умовою є використання при цьому платіжних карток.

Зразок заповнення штатного розпису бюджетної установи 2020

Аванс на відрядження бюджетників: змінено порядок виплати

Тож кошти на відрядження держслужбовців та інших бюджетників перераховуватимуть:

  • на поточний рахунок працівника, за умови використання ним для необхідних операцій платіжної картки;
  • на рахунок підприємства, що відправляє працівника у відрядження, за умови використання ним для необхідних операцій корпоративних платіжних карток.

Разом з тим, аванс можна видавати готівкою працівникам, яких у відрядження направляють держоргани і військові формування, на які законодавством покладено завдання і повноваження з розвідувальної, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності.

Дані зміни опубліковані в Наказі № 155, котрий скоригує норми Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон.

Крім того, цим наказом уточнено обсяг інформації, яку має містити наказ (розпорядження) про службові відрядження:

  • мета виїзду, завдання, пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти);
  • найменування підприємства, установи або організації, куди відряджається працівник;
  • строк (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження);
  • джерело фінансового забезпечення витрат на відрядження;
  • інші ключові моменти (вид транспорту, інформація про додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів), після затвердження кошторису витрат.

Якщо направляють працівника підприємства у службове відрядження за запрошенням, то подають його копію та за наявності програму заходів.

Зарплату можна перераховувати відрядженому працівнику на його поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток, або у визначених законодавством випадках переказати поштою на прохання працівника за рахунок підприємства, що його відрядило.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30055

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
37348

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62388

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
145815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді