Вартість знешкоджувальних засобів, спецодягу та засобів індивідуального захисту, якими працедавець забезпечує робітників, не включається до оподатковуваного доходу.
Зразок заповнення форми 1 ДФ

Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання спеціального одягу та інших ЗІЗ встановлюються КМУ та галузевими нормами безоплатної видачі працівникам.
Податківці уважають, таке звільнення від оподаткування ПДФО мийних та дезінфікуючих засобів, спецодягу та інших ЗІЗ діє лише у випадку, якщо дотримані умови, виписані у пп. 165.1.9 ПКУ. Якщо ж не дотримано вимог пп. 165.1.9 ПКУ, тоді вартість виданих засобів розцінюються як додаткове благо із відповідними наслідками в оподаткуванні.
У податковому розрахунку за ф. №1ДФ додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів показують за ознакою доходу "126". А вартість засобів, якими забезпечують працівника для виконання Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. № 2694-XII, - за ознакою доходу "136".
За різні помилки у ПДФО-звітності — різна відповідальність. Про способи виправлення та штрафи читайте в статті.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку
ПДФО-помилки: не проґавте останній шанс безболісно виправити. Експерт підкаже як та коли краще це зробити
Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді