Заборона на готівку та додаткові витрати на відрядження, які відшкодовуватимуть працівникам

Мінфін встановив заборону на розрахунки готівкою при видачі працівнику авансу перед відрядженням. Готівкою аванс можуть видавати лише юридичні особи, на які законодавством покладено завдання і повноваження з розвідувальної, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Раніше відшкодовували лише збір за переказ грошових коштів електронними засобами (згідно з правилами платіжної системи) за наявності документального підтвердження його сплати (виписка з карткового рахунку або інший документ на паперовому носії, що підтверджує суму сплаченого збору).

Відтепер працівнику відшкодовуватимуть (за наявності документального підтвердження оплати) понесені у зв’язку зі службовим відрядженням комісійні витрати у разі обміну валюти, суми комісійної винагороди за надані банком послуги, пов’язані з використанням платіжних карток та готівки (з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державі відрядження). Мова йде про:

  • витрати, пов’язані з перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
  • поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок установи;
  • переказ грошових коштів електронними засобами — у безготівковій формі;
  • проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;
  • отриманням готівки із застосуванням платіжної картки;
  • конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
  • отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.

Цей перелік не є вичерпним.

Із наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон» від 13.04.2020 № 155

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86868

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді