Відпустка у зв’язку з іспитами: яку з форм обрати?

Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження зарплати – строком на 15 календарних днів.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Відпустка у зв’язку з іспитами: яку з форм обрати?

Прийом на навчання до вищих навчальних закладів здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки (ч. 1 ст. 44 Закону України «Про освіту»).

Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році (далі – Умови) затверджені наказом МОН від 11.10.2019 р. №1285.

Пунктом 5 Умов визначено, що вступне випробування – оцінювання підготовленості вступника до здобуття вищої освіти, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту, співбесіди з конкурсного предмета (предметів), творчого конкурсу, творчого заліку, фахового випробування, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування, презентації дослідницьких пропозицій чи досягнень.

Вступний іспит – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання знань, умінь та навичок вступника з конкурсного предмета, результати якого зараховуються до конкурсного бала вступника, або вступник допускається до участі в конкурсному відборі чи до інших вступних випробувань.

Тож працівник, який планує здавати вступний іспит, ЗНО або будь-яку іншу форму вступного випробування, може претендувати на відпустку за власний рахунок терміном до 15 календарних днів.

За інформацією з сайту Держпраці

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373953

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111039

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді