Відпустка у зв’язку з іспитами: яку з форм обрати?

Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження зарплати – строком на 15 календарних днів.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Відпустка у зв’язку з іспитами: яку з форм обрати?

Прийом на навчання до вищих навчальних закладів здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки (ч. 1 ст. 44 Закону України «Про освіту»).

Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році (далі – Умови) затверджені наказом МОН від 11.10.2019 р. №1285.

Пунктом 5 Умов визначено, що вступне випробування – оцінювання підготовленості вступника до здобуття вищої освіти, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту, співбесіди з конкурсного предмета (предметів), творчого конкурсу, творчого заліку, фахового випробування, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування, презентації дослідницьких пропозицій чи досягнень.

Вступний іспит – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання знань, умінь та навичок вступника з конкурсного предмета, результати якого зараховуються до конкурсного бала вступника, або вступник допускається до участі в конкурсному відборі чи до інших вступних випробувань.

Тож працівник, який планує здавати вступний іспит, ЗНО або будь-яку іншу форму вступного випробування, може претендувати на відпустку за власний рахунок терміном до 15 календарних днів.

За інформацією з сайту Держпраці

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді