Лікарняні на карантині: вступили в дію нові правила видачі

З 15 травня діють нові правила видачі листків непрацездатності, а також порядок видачі лікарняних громадянам на самоізоляції.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Лікарняні на карантині: вступили в дію нові правила видачі

Зміни були закріплені Наказом МОЗ №963.

Згідно з цими змінами передбачається, що на період дії карантинувідкриття листків непрацездатності може здійснюватись лікарем, що надає медичну допомогу на підставі звернення хворого за телефоном. При цьому обов’язковим є відповідний запис у медичній карті амбулаторного хворого.

Для осіб, чия пов'язана з обслуговуванням населення, і які були в контакті з інфекційними хворими, листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом або лікуючим лікарем на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗ.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Крім того, наведеним вище Наказом №963 встановлюється і порядок видачі лікарняних листків особам, що знаходяться на самоізоляції та обсервації.

Так, на період перебування застрахованої особи в самоізоляції, відповідно до постанови КМУ №211, листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
70851

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47507

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді