Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Чи є обов’язковим до використання, які податки не можна буде сплачувати, чи можна відмовитись вже після відкриття – Мінфін оприлюднив роз’яснення щодо єдиного рахунку для сплати податків.

Нові ознаки доходу

Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Держказначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати податків та зборів, передбачених ПКУ, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податківців.

Відкрити такий рахунок можна буде з 1 січня 2021 р. завдяки Закону №190.

При цьому Мінфін зазначає, що є податки, які не можна буде сплачувати на єдиний рахунок. А саме:

  • ПДВ,
  • акцизного податку з реалізації пального та спирту,
  • частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами.

Решта податків, зборів, передбачених ПКУ, та ЄСВ можна буде платити за допомогою єдиного рахунку.

Використання єдиного рахунку не буде обов’язковим. Ті, кому ця новація не до вподоби, зможуть застосовувати існуючий спосіб сплати цих платежів і надалі. Але під час використання платником єдиного рахунка платник не матиме права сплачувати кошти по-старому.

Єдиний рахунок, який відкриватиметься Держказначейством, належатиме до небюджетних рахунків. До того ж його буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Оскільки цей рахунок відкриватиметься на ім’я ДПС, то саме вона має подбати про подання необхідних документів Казначейству.

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним відповідного повідомлення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37504

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
15786

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
7647

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
113125

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
23041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді