Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Чи є обов’язковим до використання, які податки не можна буде сплачувати, чи можна відмовитись вже після відкриття – Мінфін оприлюднив роз’яснення щодо єдиного рахунку для сплати податків.

Нові ознаки доходу

Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Держказначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати податків та зборів, передбачених ПКУ, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податківців.

Відкрити такий рахунок можна буде з 1 січня 2021 р. завдяки Закону №190.

При цьому Мінфін зазначає, що є податки, які не можна буде сплачувати на єдиний рахунок. А саме:

  • ПДВ,
  • акцизного податку з реалізації пального та спирту,
  • частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами.

Решта податків, зборів, передбачених ПКУ, та ЄСВ можна буде платити за допомогою єдиного рахунку.

Використання єдиного рахунку не буде обов’язковим. Ті, кому ця новація не до вподоби, зможуть застосовувати існуючий спосіб сплати цих платежів і надалі. Але під час використання платником єдиного рахунка платник не матиме права сплачувати кошти по-старому.

Єдиний рахунок, який відкриватиметься Держказначейством, належатиме до небюджетних рахунків. До того ж його буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Оскільки цей рахунок відкриватиметься на ім’я ДПС, то саме вона має подбати про подання необхідних документів Казначейству.

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним відповідного повідомлення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26073

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74565

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395502

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді