Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Чи є обов’язковим до використання, які податки не можна буде сплачувати, чи можна відмовитись вже після відкриття – Мінфін оприлюднив роз’яснення щодо єдиного рахунку для сплати податків.

Нові ознаки доходу

Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Держказначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати податків та зборів, передбачених ПКУ, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податківців.

Відкрити такий рахунок можна буде з 1 січня 2021 р. завдяки Закону №190.

При цьому Мінфін зазначає, що є податки, які не можна буде сплачувати на єдиний рахунок. А саме:

  • ПДВ,
  • акцизного податку з реалізації пального та спирту,
  • частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами.

Решта податків, зборів, передбачених ПКУ, та ЄСВ можна буде платити за допомогою єдиного рахунку.

Використання єдиного рахунку не буде обов’язковим. Ті, кому ця новація не до вподоби, зможуть застосовувати існуючий спосіб сплати цих платежів і надалі. Але під час використання платником єдиного рахунка платник не матиме права сплачувати кошти по-старому.

Єдиний рахунок, який відкриватиметься Держказначейством, належатиме до небюджетних рахунків. До того ж його буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Оскільки цей рахунок відкриватиметься на ім’я ДПС, то саме вона має подбати про подання необхідних документів Казначейству.

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним відповідного повідомлення.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2441

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49764

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
13113

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75391

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
57102

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді