ДАСУ: Луганський Автодор зобов’язаний розірвати багатомільйонний контракт

Державна аудиторська служба зобов’язала Службу автомобільних доріг у Луганській області розірвати нещодавно укладений договір з ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» на ремонт ділянки дороги державного значення Т-13-09 Щастя – Широкий на суму 473,99 мільйонів гривень.

Приєднуйтеся до щосезонного Elite-клубу закупівельника

ДАСУ: Луганський Автодор зобов’язаний розірвати багатомільйонний контракт

Позмагатись за підряд прийшли сім компаній, але всі тендерні пропозиції луганська Служба автодоріг відхилила, і допустила на аукціон лише дві фірми – «Автомагістраль-Південь» та «Онур конструкціон інтернешнл».

В результаті аукціону конкуренти майже не торгувались, скинувши не більше 2% від вартості своєї початкової пропозиції. На цю закупівлю п’ять компаній подавали скарги до Антимонопольного комітету України, але ще до початку аукціону чотири з них відкликали свої скарги.

В результаті перемогу отримала «Онур конструкціон інтернешнл», і вже після укладеної угоди Північно-східний офіс Держаудитслужби оголосив перевірку тендеру на дотримання закону «Про публічні закупівлі».

Під час моніторингу аудитори виявили низку невідповідностей. Зокрема, згідно тендерної документації учасник мав подати на підтвердження наявності грошового покриття довідку з банку, але таку довідку «Онур» подав без печатки банка-гаранта.

8 практичних порад, як скласти тендерну документацію

За висновком ДАСУ замовник мав відхилити тендерну пропозицію «Онур конструкціон інтерпрайзес», але на порушення норм закону луганська Служба автодоріг уклала з ним договір підряду. Тож держаудитслужба зобов’язала усунути виявлені порушення, шляхом розірвання відповідного договору протягом 5-ти робочих днів з дати публікації висновків моніторингу.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3694

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34790

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5694

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29180

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді