Наявний податковий борг — дізнайтесь як зараховуватимуть кошти на сплату податків

Податківці роз’яснили, що за наявності в установи податкового боргу податкові органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує установа, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, зазначеному у платіжному дорученні.

Наявний податковий борг — дізнайтесь як зараховуватимуть кошти на сплату податків

У такому ж порядку зараховують кошти, які надходять у рахунок погашення податкового боргу установи відповідно до статті 95 ПК або за рішенням суду.

Установі заборонено спрямовувати кошти на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу. Виключенням з цього є спрямування цих коштів на виплату зарплати та сплату ЄСВ (п. 87.9 ПК).

При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує установа, у першу чергу зараховують в рахунок податкового зобов’язання.

У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує установа, в наступну чергу зараховують у рахунок погашення штрафів, а вже в останню чергу — в рахунок пені (п. 131.2 ПК).

Якщо установа не виконує встановленої черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), податковий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному пунктом 131.2 ПК.

За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74476

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46013

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10861

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56184

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді