Податківці роз’яснили, що за наявності в установи податкового боргу податкові органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує установа, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, зазначеному у платіжному дорученні.
У такому ж порядку зараховують кошти, які надходять у рахунок погашення податкового боргу установи відповідно до статті 95 ПК або за рішенням суду.
Установі заборонено спрямовувати кошти на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу. Виключенням з цього є спрямування цих коштів на виплату зарплати та сплату ЄСВ (п. 87.9 ПК).
При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує установа, у першу чергу зараховують в рахунок податкового зобов’язання.
У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує установа, в наступну чергу зараховують у рахунок погашення штрафів, а вже в останню чергу — в рахунок пені (п. 131.2 ПК).
Якщо установа не виконує встановленої черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), податковий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному пунктом 131.2 ПК.
За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області
⚡️Дистанційне навчання від досвідчених експертів з бухгалтерського обліку: ✔️4 кредити ЄКТС ✔️120 годин ✔️сертифікат за проходження курсу