Мінсоцполітики: Представлено три варіанти накопичувальних пенсійних програм

Станом на І квітня 2020 року борги із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становили 14,5 млрд. гривень. Крім того, існують проблеми з призначенням пільгової пенсії та ризик зменшення пенсійних виплат через недофінансування. Тому Мінсоцполітики розробило новий законопроект.

Калькулятор стажу

Мінсоцполітики: Представлено три варіанти накопичувальних пенсійних програм

За цим Проектом закону пропонують запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 січня 2021 року) з числа зайнятих на роботах за Списками № 1, № 2 та деяких інших, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Особам, які не набудуть участі у такій системі та які працюють на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, пенсію призначатимуть на умовах, визначених законодавством.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Будуть три професійні пенсійні програми:

  • Програма № 1 - за нею буде право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50 років (Список № 1);
  • Програма № 2 - на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2 та інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);
  • Програма № 3 - можливість добровільно набути участь у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Розмір ЄСВ внаслідок впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи збільшать на:

  • 15% - для професійного програми № 1;
  • 7% - професійного програми № 2;
  • не менше аніж 3% - професійного програми № 3.

За інформацією з сайту Мінсоцполітики

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54701

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2536

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді