Мінсоцполітики: Представлено три варіанти накопичувальних пенсійних програм

Станом на І квітня 2020 року борги із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становили 14,5 млрд. гривень. Крім того, існують проблеми з призначенням пільгової пенсії та ризик зменшення пенсійних виплат через недофінансування. Тому Мінсоцполітики розробило новий законопроект.

Калькулятор стажу

Мінсоцполітики: Представлено три варіанти накопичувальних пенсійних програм

За цим Проектом закону пропонують запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 січня 2021 року) з числа зайнятих на роботах за Списками № 1, № 2 та деяких інших, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Особам, які не набудуть участі у такій системі та які працюють на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, пенсію призначатимуть на умовах, визначених законодавством.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Будуть три професійні пенсійні програми:

  • Програма № 1 - за нею буде право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50 років (Список № 1);
  • Програма № 2 - на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2 та інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);
  • Програма № 3 - можливість добровільно набути участь у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Розмір ЄСВ внаслідок впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи збільшать на:

  • 15% - для професійного програми № 1;
  • 7% - професійного програми № 2;
  • не менше аніж 3% - професійного програми № 3.

За інформацією з сайту Мінсоцполітики

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
7647

ПСП 2024: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2024 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2024, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатку 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
29074

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
18520

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
84923

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді