Мінцифра: банкам нададуть допомогу щодо верифікації клієнтів

Сьогодні набрало чинності відповідне Положення Нацбанку про здійснення банками фінансового моніторингу, і невдовзі банківський рахунок можна буде відкрити онлайн.

-40% на вартість навчання Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

Мінцифра: банкам нададуть допомогу щодо верифікації клієнтів

Фізична особа зможе повноцінно верифікувати себе в режимі відеотрансляції або з використанням системи BankID НБУ, накладаючи е-підпис на копію ідентифікаційного документа.

Для неризикових ділових відносин буде доступна спрощена система верифікації:

  • за допомогою Системи BankID НБУ
  • накладення е-підпису на копію документа
  • здійснення першого платежу на символічну суму на окремий рахунок банку з власного
  • зчитування даних з безконтактного електронного носія, імплантованого в ID-картку або біометричний паспорт, за допомогою смартфона та фіксації цієї операції
  • ідентифікація даних, отриманих з бюро кредитних історій.

Оновлення для ППЗ «Фіндокументи» (Payments)

Мінцифра допомагатиме НБУ та іншим банкам з функціоналом віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів, насамперед із використанням застосунку ДІЯ (зокрема, формування е-паспортів), а також з підключенням банків до інтегрованої системи е-ідентифікації.

За інформацією з сайту Мінцифри

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81441

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264577

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді