Відстрочка розрахунку при звільненні: чи завжди буде штраф?

У Держпраці розглянули звернення керівника підприємства, чий працівник особисто написав заяву і сам погодився на відстрочку виплати йому всіх сум від роботодаця, а не в день звільнення. На думку фахівців Держпраці така ситуація буде порушенням трудового законодавства (ч. 1 ст.116 КЗпП).

Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ

Відстрочка розрахунку при звільненні: чи завжди буде штраф?

За статтею 116 КЗпП під час звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше від наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

Як зауважують у Держпраці, повний розрахунок під час звільнення полягає у виплаті заробітної плати, належної працівникові до дня звільнення (включаючи цей день, адже він є останнім робочим днем), індексації, компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати та компенсації за всі дні невикористаних відпусток тощо.

Згідно зі ст. 117 КЗпП у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки за відсутності спору про їхній розмір підприємство повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку.

За інформацією з сайту Держпраці

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис 2024

Окремі форми штатного розпису змінили, кого це стосується, яку форму штатного розпису обрати та як заповнити розглянемо далі у публікації.
150575

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді