Отримайте -40% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби
Отже, що саме пропонується в законопроекті:
1) Прожитковий мінімум має встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної зарплати за рік, що передує року формування Держбюджету на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.
Якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму, Кабмін має розглянути питання щодо підвищення прожиткового мінімуму.
2) Для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям має застосовуватися рівень забезпечення прожиткового мінімуму, який щорічно визначається законом про Держбюджет на відповідний рік.
3) Доручити Кабміну до 1 жовтня 2020 року розробити і внести до ВРУ проекти законодавчих актів щодо встановлення неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на рівні прожиткового мінімуму, затвердженого у Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік.
НЕ ПРОПУСТІТЬ! Всі бланки статистичної звітності в одній підбірці для скачування
4) Змінити підходи до встановлення розмірів посадових окладів. А саме не в залежності від прожиткового мінімуму, а від мінімального розміру посадового окладу для відповідних категорій працівників, який передбачається затверджувати законом про Держбюджет на відповідний рік.
5) Для визначення штрафів та грошових стягнень за адміністративні, кримінальні та інші порушення передбачається застосовувати розрахункову одиницю, що затверджується законом про Держбюджет на відповідний рік.
6) Врегулювати питання щодо плати за надання адміністративних послуг.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2021 року.
За інформацією з сайту ВРУ