Новий законопроект: як планують підвищувати прожитковий мінімум?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

20 травня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3515 щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення.

Отримайте -40% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Новий законопроект: як планують підвищувати прожитковий мінімум?

Отже, що саме пропонується в законопроекті:

1) Прожитковий мінімум має встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної зарплати за рік, що передує року формування Держбюджету на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.

Якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму, Кабмін має розглянути питання щодо підвищення прожиткового мінімуму.

2) Для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям має застосовуватися рівень забезпечення прожиткового мінімуму, який щорічно визначається законом про Держбюджет на відповідний рік.

3) Доручити Кабміну до 1 жовтня 2020 року розробити і внести до ВРУ проекти законодавчих актів щодо встановлення неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на рівні прожиткового мінімуму, затвердженого у Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік.

НЕ ПРОПУСТІТЬ! Всі бланки статистичної звітності в одній підбірці для скачування

4) Змінити підходи до встановлення розмірів посадових окладів. А саме не в залежності від прожиткового мінімуму, а від мінімального розміру посадового окладу для відповідних категорій працівників, який передбачається затверджувати законом про Держбюджет на відповідний рік.

5) Для визначення штрафів та грошових стягнень за адміністративні, кримінальні та інші порушення передбачається застосовувати розрахункову одиницю, що затверджується законом про Держбюджет на відповідний рік.

6) Врегулювати питання щодо плати за надання адміністративних послуг.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2021 року.

За інформацією з сайту ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкових накладних 2025

Як зареєструвати податкову накладну в 2025 році швидко і без помилок? Маємо відповіді та рішення! Про термін реєстрації податкових накладних та умови реєстрації та блокування ПН розповість експерт. Не встигли – маєте знати штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, їх теж підкажемо в огляді.
63043

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22010

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
137855

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
25028

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді