Голова НБУ оприлюднює сумну статистику ринку праці

Голова НБУ виступив на Щорічній дослідницькій конференції Національного банку України та Національного банку Польщі "Ринок праці та монетарна політика".

Календар бухгалтера на ЧЕРВЕНЬ

Голова НБУ оприлюднює сумну статистику ринку праці

Зокрема він зазначив, що країна очікує піку безробіття, зумовленого коронакризою, у другому кварталі 2020 року. А саме 11,5% проти минулорічних 8,2%.

Разом із поступовим пом'якшенням карантинних заходів, яке розпочалося наприкінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча й залишиться вищим, ніж попереднього року.

Я. Смолій торкнувся питання трудової міграції: частина українців, які працюють за кордоном (а їх блищько 3 млн), навіть не поверталися додому під час запровадження карантину, оскільки їх, зокрема, лякала перспектива пошуку роботи в Україні. А ті, хто повернувся, тепер змушені конкурувати з "місцевими" звільненими за робочі місця із не завжди співставними зарплатами. Через це вони почали знову від'їжджати на заробітки за кордон.

Посадовець назвав одними із основних джерел проблем в питанні працевлаштування невідповідність навичок шукачів роботи тим вимогам, які встановлюють роботодавці, низьку продуктивність праці, скорочення та старіння населення, трудову міграцію, низький рівень участі жінок у робочій силі.

За інформацією з сайту НБУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86330

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді