Відпустка без збереження зарплати: як впливає на розрахунки з ФСС

Період перебування у відпустці без збереження зарплати вважають невідпрацьованим з поважних причин, а тому він виключається з розрахункового періоду при визначенні суми матеріального забезпечення від Фонду соцстрахування.

СКАЧАТИ Зразок наказу про переривання відпустки без збереження заробітної плати після карантину

Відпустка без збереження зарплати: як впливає на розрахунки з ФСС

Строк такої відпустки у загальних випадках складає до 15 календарних днів на рік. Водночас, на період накладеного карантину тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін може перевищувати цей термін. Зазначена норма регламентована ст. 84 КЗпП України та ст. 26 Закону України «Про відпустки», відповідні зміни набули чинності 17.03.2020.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Нагадаємо, що розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності та допомоги по вагітності пологах залежить від середньоденного доходу працівника. Середньоденна зарплата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді, за мінусом календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.

А отже при обчисленні лікарняних або декретних виплат, період перебування у відпустці за власний рахунок необхідно виключати з розрахунку.

За матеріалами з сайту ФСС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86359

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9716

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді