Період перебування у відпустці без збереження зарплати вважають невідпрацьованим з поважних причин, а тому він виключається з розрахункового періоду при визначенні суми матеріального забезпечення від Фонду соцстрахування.
СКАЧАТИ Зразок наказу про переривання відпустки без збереження заробітної плати після карантину

Строк такої відпустки у загальних випадках складає до 15 календарних днів на рік. Водночас, на період накладеного карантину тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін може перевищувати цей термін. Зазначена норма регламентована ст. 84 КЗпП України та ст. 26 Закону України «Про відпустки», відповідні зміни набули чинності 17.03.2020.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Нагадаємо, що розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності та допомоги по вагітності пологах залежить від середньоденного доходу працівника. Середньоденна зарплата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді, за мінусом календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.
А отже при обчисленні лікарняних або декретних виплат, період перебування у відпустці за власний рахунок необхідно виключати з розрахунку.
За матеріалами з сайту ФСС
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.