Як правильно оформити повернення працівників після «карантинних» відпусток

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Держпраці роз’яснює як правильно роботодавцеві відкликати працівників з «карантинних» відпусток та віддаленої роботи.

Календар бухгалтера на ЧЕРВЕНЬ

Як правильно оформити повернення працівників після «карантинних» відпусток

Насамперед треба визначити, які працівники необхідні на своїх робочих місцях, а які можуть продовжити працювати віддалено або в умовах гнучкого робочого часу.

Варто відмітити,що автоматичного повернення працівників на своїробочі місця законом не передбачено. Окрім випадків, коли працівник, виходячи у відпустку беззбереження зарплати, в заяві вказав дату виходу на роботу.

Переривання відпустки (основної або додаткової) можливе лише в крайніх випадках, передбачених ст. 79 КЗпП. У решті випадків вихід з відпустки має відбуватися зі згоди самого працівника. Тому роботодавець може вчинити так:

  • зв'язатися з працівниками та поінформувати їх про можливість виходу на роботу у зв'язку із закінченням карантину;
  • працівник має написати заяву з проханням перервати відпустку та стати до роботи;
  • на підставі заяви працівника видати наказ про переривання відпустки без збереження заробітної плати, яку було надано на час карантину;
  • у наказі вказати дату, коли працівнику потрібно стати до роботи. Примусити працівника вийти із відпустки роботодавець не може.

У разі запровадження роботодавцем дистанційної роботи під час карантину, до виходу працівників на свої робочі місця треба підготуватись. А саме:

  • визначитися з датою повернення працівників;
  • з'ясувати, чи всі працівники мають можливість працювати в офісі;
  • підготувати наказ (розпорядження) про припинення дистанційної роботи.

Також необхідно видати наказ про припинення дистанційної роботи на користь звичайного режиму роботи, в якому варто зазначити:

  • причину зміни режиму роботи з дистанційного на звичайний (у зв'язку із закінченням карантину та скасуванням обмежувальних заходів, відновленням роботи транспорту);
  • дату припинення дистанційної форми роботи;
  • дату виходу працівника на робоче місце;
  • перелік працівників, які повертаються до звичного режиму, та їхні посади;
  • порядок ознайомлення працівників з наказом та зміною режиму роботи.

Якщо частина працівників залишається вдома, то про це потрібно вказати в наказі або окремим наказом продовжити режим дистанційної роботи для певних працівників, але для цього такі працівники мають написати відповідні заяви.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці працівників закладів культури 2025

У 2025 році оплата праці працівників культури залежить від тарифної сітки, категорії закладу й місцевого бюджету. Розберемо посадові оклади, надбавки, доплати, а також дамо зразки штатного розпису й відповіді від експерта Міністерства культури та інформаційної політики.
6816

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
25072

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді