Як правильно оформити повернення працівників після «карантинних» відпусток

Держпраці роз’яснює як правильно роботодавцеві відкликати працівників з «карантинних» відпусток та віддаленої роботи.

Календар бухгалтера на ЧЕРВЕНЬ

Як правильно оформити повернення працівників після «карантинних» відпусток

Насамперед треба визначити, які працівники необхідні на своїх робочих місцях, а які можуть продовжити працювати віддалено або в умовах гнучкого робочого часу.

Варто відмітити,що автоматичного повернення працівників на своїробочі місця законом не передбачено. Окрім випадків, коли працівник, виходячи у відпустку беззбереження зарплати, в заяві вказав дату виходу на роботу.

Переривання відпустки (основної або додаткової) можливе лише в крайніх випадках, передбачених ст. 79 КЗпП. У решті випадків вихід з відпустки має відбуватися зі згоди самого працівника. Тому роботодавець може вчинити так:

  • зв'язатися з працівниками та поінформувати їх про можливість виходу на роботу у зв'язку із закінченням карантину;
  • працівник має написати заяву з проханням перервати відпустку та стати до роботи;
  • на підставі заяви працівника видати наказ про переривання відпустки без збереження заробітної плати, яку було надано на час карантину;
  • у наказі вказати дату, коли працівнику потрібно стати до роботи. Примусити працівника вийти із відпустки роботодавець не може.

У разі запровадження роботодавцем дистанційної роботи під час карантину, до виходу працівників на свої робочі місця треба підготуватись. А саме:

  • визначитися з датою повернення працівників;
  • з'ясувати, чи всі працівники мають можливість працювати в офісі;
  • підготувати наказ (розпорядження) про припинення дистанційної роботи.

Також необхідно видати наказ про припинення дистанційної роботи на користь звичайного режиму роботи, в якому варто зазначити:

  • причину зміни режиму роботи з дистанційного на звичайний (у зв'язку із закінченням карантину та скасуванням обмежувальних заходів, відновленням роботи транспорту);
  • дату припинення дистанційної форми роботи;
  • дату виходу працівника на робоче місце;
  • перелік працівників, які повертаються до звичного режиму, та їхні посади;
  • порядок ознайомлення працівників з наказом та зміною режиму роботи.

Якщо частина працівників залишається вдома, то про це потрібно вказати в наказі або окремим наказом продовжити режим дистанційної роботи для певних працівників, але для цього такі працівники мають написати відповідні заяви.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді