Відпустка без збереження зарплати через карантин: що зі стажем

Якщо працівник перебував у відпустці без збереження заробітку протягом усього місяця, то за цей місяць йому не було нараховано виплати зарплатного характеру. Як наслідок, немає бази для нарахування єдиного соціального внеску.

СКАЧАТИ Зразок наказу про переривання відпустки без збереження заробітної плати після карантину

Відпустка без збереження зарплати через карантин: що зі стажем

Законом України №533 знято обмеження щодо тривалості відпусток без збереження заробітної плати на період дії карантину. Саме цією нормою скористались роботодавці, які надали своїм працівникам відпустки без збереження заробітної плати на весь час карантину у квітні та травні.

Але якщо працівник перебував у відпустці (або в декількох відпустках) без збереження заробітку протягом усього місяця, то за цей місяць йому не було нараховано виплати зарплатного характеру (зарплати, відпусткових, лікарняних тощо). Як наслідок, немає бази для нарахування єдиного соціального внеску.

А оскільки відсутні нарахування та сплата єдиного внеску, то страховий стаж за цей період особі не зараховується. Можливість здійснення доплати для зарахування стажу таким особам діючим законодавством на даний час не передбачена.

Законом №533 передбачено звільнення від сплати єдиного внеску фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну діяльність та членів фермерських господарств. При цьому, цей період їм буде зараховано до пенсійного стажу. Але пільга стосується лише сум єдиного внеску, які вони сплачують самі за себе і не стосується найманих працівників.

Тому, найманим працівникам, які весь місяць перебували у відпустці без збереження заробітної плати, страховий стаж за цей період не зараховується.

За матеріалами з сайту ПФУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9636

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді