Зразки документів про повернення працівників на робочі місця
Уряд оновив Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ. В ньому спростили процедуру затвердження планових документів (кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, штатних розписів).

Спрощена процедура стосується лише бюджетних установ, залучених до вирішення завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану. Ці планові документи затверджуватиме:
- її керівник — якщо йому головний розпорядник надасть такі повноваження;
- або головний розпорядник.
Окрім цього Мінфін убезпечує себе від поширення коронавірусної інфекції. Держоргани подаватимуть до Мінфіну на погодження планові документи через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Після їх отримання уповноважена посадова особа Мінфіну оформлятиме аркуш погодження і накладатиме на нього кваліфікований електронний підпис. Тобто по аналогії як з паспортами бюджетних програм.
Із постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 27.05.2020 № 414
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.