Держпраці повідомила кого з роботодавців перевірить цього літа на вимогу Уряду.
Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ
За дорученням прем'єр-міністра Д. Шмигаля від 25.05.2020 р. № 20930/1/1-20 Державна служба з питань праці має здійснити впродовж червня-липня 2020 року заходи держконтролю з наступних питань:
- за додержанням законодавства про працю при нарахуванні та виплаті зарплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації COVID-19;
- за своєчасністю подання повідомлень про кожний встановлений факт інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19 та об'єктивністю проведених розслідувань професійних захворювань.
Які медзаклади матимуть підтримку від держави
Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року, затверджено наказом МОЗ від 02.04.2020 р. № 768.
Доплата, передбачена наказом № 768, є додатковою зарплатою. Тому доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) проводиться за весь робочий час, відпрацьований працівником за професією (посадою), яка зазначена в переліку до наказу № 768 та в персональному переліку працівників, яким встановлена доплата.
За матеріалами з сайту Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.