Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» №2276.
Зразок заповнення штатного розпису бюджетної установи 2020

Законом вносяться зміни до Кодексу України з процедур банкрутства, якими усуваються недоліки Кодексу та встановлюються норми, що не допускають відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій задля недопущення порушення норм Конституції України.
Зокрема Законом визначається, що термін «бюджетна установа» у Кодексі вживається у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України».
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
Також передбачено доповнення ч. 2 ст. 34 Кодексу нормою про необхідність подання кредитором при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство судового рішення, яке набрало законної сили, та за яким не сплив строк пред’явлення його до виконання.
Окрім того, Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства доповнюються ст. 2-1 та 2-2 у зв’язку із необхідністю розгляду господарськими судами справ про банкрутство у процесуальні строки, встановлені Кодексом.
За матеріалами з сайту ВРУ
⚡️Дистанційне навчання від досвідчених експертів з бухгалтерського обліку: ✔️8 кредитів ЄКТС ✔️240 годин ✔️сертифікат за проходження курсу
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.