Заборгованість з оплати ЖКП: на обговоренні порядок погашення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

18 червня відбувся спільний брифінг депутатів ВРУ, авторів законопроекту №3613 щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг.

-50% на вартість навчання Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

Заборгованість з оплати ЖКП: на обговоренні порядок погашення

Коментуючи проект закону, заступник Міністра розвитку громад Наталія Хоцянівська зазначила, що за даними Держстату заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 1 травня 2020 року становила 63,1 млрд грн.

За її словами, в поточному році пільг і субсидій на сплату ЖКП в державному бюджеті передбачено 39 млрд грн. Отримують пільги і субсидії 5 млн домогосподарств – це третина всіх домогосподарств України. Решта споживачів мають достатній рівень доходів, виходячи з того, що вони не звернулись за отриманням субсидій, тому повинні самотужки проводити розрахунки за надані послуги.

COVID-19: антикризові зміни — 2

Враховуючи те, що заборгованість населення досить значна, Мінрегіон підтримує зареєстрований в ВРУ законопроєкт №3613. Адже його норми передбачають розстрочення заборгованості, яка буде обліковуватися за споживачем комунальних послуг на 1 жовтня поточного року, рівними частинами протягом 60 місяців. Тобто протягом п’яти наступних років.

Крім того, як зазначила заступник, ми маємо усвідомлювати такий чинник: є певна частина заборгованості, яка некоректно нарахована для споживача. І він не проводить розрахунки, насамперед, не погоджуючись з тими сумами, які йому нараховані та пред’явлені до сплати.

Оновлення для ППЗ «Фіндокументи» (Payments)

Саме цим законом такі взаємовідносини будуть урегульовані. Буде проведена інвентаризація цієї заборгованості із залученням постійно діючих комісій при органах місцевого самоврядування, які визначать безпідставність цих нарахувань і ці суми мають бути або перераховані, або списані саме надавачами послуг.

За матеріалами з Урядового порталу

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215646

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403422

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16948

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді