Держслужбовця звинуватили у корупційних діях: чи треба звільняти

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Чи завжди потрібно звільняти з посади державного службовця, визнаного винним у вчиненні корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушенні?

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Держслужбовця звинуватили у корупційних діях: чи треба звільняти

Відповідно до чинного законодавства України, притягнення державного службовця до юридичної відповідальності виражається у порушенні дисциплінарного провадження з наступним внесенням відомостей про особу-порушника до Єдиного державного реєстру.

Для з’ясування питання про конкретні дії суб’єкта призначення перш за все необхідно отримати офіційний документ, що підтверджує факт притягнення особи до юридичної відповідальності.

Постанова суду про накладення адміністративного стягнення у триденний строк з дня набрання законної сили направляється відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

Отримавши таке судове рішення, у керівника є два варіанта дій: одразу звільнити працівника з посади або порушити відносно нього дисциплінарне провадження. Вибір конкретного варіанту залежить від змісту отриманого судового рішення.

Варто відмітити, що звільнення особи або порушення дисциплінарного провадження це НЕ право керівника, а прямий обов’язок, що випливає з імперативного характеру норм закону України «Про державну службу», закону України «Про запобігання корупції».

Особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції».

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Підставою для порушення дисциплінарного провадження є отримання керівником органу державної влади або місцевого самоврядування відповідного рішення суду.

У день підписання розпорядчого документа про накладення на особу дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення до НАЗК направляється паперова копія такого документу разом з інформаційною карткою для внесення відомостей в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Таким чином, як показує аналіз норм чинного законодавства, державний службовець, якого було визнано винним у вчиненні корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушенні, не завжди підлягає негайному звільненню з посади державної служби. Обумовлене визначається змістом судового рішення, яке набрало законної сили, дотриманням правил здійснення дисциплінарного провадження та строками притягнення особи до відповідальності.

За матеріалами з сайту Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
89511

Звільнення працівника у 2025 році: порядок, документи, зразки

Розповідаємо про звільнення працівника у 2025 році. Покрокова інструкція, зразки документів, повідомлення, підстави для звільнення, особливості воєнного часу для бюджетних установ — пояснює експерт.
63490

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
2159

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
16526

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації
19153

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді