Організація роботи бухгалтерської служби
Як повідомляє прес-служба НБУ, під час засідання, яке відбулося 10 червня, члени КМП відзначили, що поступове згортання карантинних обмежень сприяло пожвавленню економічної активності. Водночас суттєвим є ризик того, що негативний вплив пандемії COVID-19 буде більш глибоким і тривалим, ніж прогнозувалося.
Сплеск безробіття та слабка динаміка зростання зарплат уповільнять відновлення споживання. Інвестиційний попит також буде пригніченим, зокрема внаслідок погіршення фінансових показників та очікувань підприємств. Відповідно економіка потребує як фіскальних, так і монетарних стимулів.
Збереження низької інфляції дає змогу проводити стимулюючу економічну політику. У травні споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 1.7% (з 2.1% у квітні). Інфляційний тиск залишається слабким з огляду на кволий споживчий попит, відносно низькі ціни на енергоносії та сприятливу ситуацію на валютному ринку.
Повернення інфляції до цільового діапазону 5% ± 1 в.п. буде довшим, ніж прогнозувалося. Члени КМП також відзначили реалізацію важливого припущення макроекономічного прогнозу НБУ – підписання нової програми співпраці між Україною та МВФ. Ця довгоочікувана подія матиме позитивний вплив на інфляційні та девальваційні очікування.
За матеріалами з сайту НБУ
⚡️Дистанційне навчання від досвідчених експертів з бухгалтерського обліку: ✔️4 кредити ЄКТС ✔️120 годин ✔️сертифікат за проходження курсу