Кабмін прийняв постанову від 21.02.2018 № 117, якою затвердив Порядки з питань зупинення реєстрації податкової накладної (ПН)/розрахунку коригування (РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
Зокрема, уряд затвердив:
- Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН;
- Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації;
- Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.
Постанова № 117 запроваджує публічний реєстр податкових накладних, реєстрацію яких зупинили. Це забезпечить прозорість роботи контролюючих органів, адже платники ПДВ матимуть змогу в онлайн-режимі знайти інформацію про стан розгляду та статус таких накладних. Якщо ДФС не зареєструє рішення протягом семи робочих днів, податкова накладна, реєстрацію якої зупинили, реєструється автоматично.
Окрім того, Постанова № 117 урегульовує питання щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено до 01.12.2017 та до яких платники ПДВ не надали пояснень. У такому випадку платники ПДВ мають право протягом року з дати виникнення податкового зобов’язання подати пояснення на розгляд органів ДФС.
Нові Порядки з питань зупинення реєстрації ПН/РК діятимуть із 22.03.2018.
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті