При приватизації земель держсільгосппідприємств працівники отримають земельні паї: проєкт Закону прийнято за основу

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ

13 липня Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроєкт (від 29.05.2020 № 3012-2), яким пропонують:

  • встановити правило, за яких приватизації підлягають лише землі державних с.-г. підприємств, установ, організацій;
  • запровадити норми, за якими приватизація земель сільгосппідприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без прийняття рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також при ліквідації підприємств.

При приватизації земель держсільгосппідприємств його працівники отримають земельні паї: проєкт Закону прийнято за основу

Також запропоновано встановити, що при приватизації земель підприємств їх сільгоспугіддя розподіляють так:

  • до 40% земель розподіляють між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села. При цьому площа земель, що передають у власність одного працівника підприємства або пенсіонера визначають у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га;
  • до 20% земель передають у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства. При цьому площа земель, що передають у власність однієї особи не може перевищувати 2 га;
  • не менше 40% передають в оренду на земельних торгах. Крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств.

У випадку приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передають в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.

За інформацією ВРУ

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
287

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19061

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164507

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
294036

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді