При приватизації земель держсільгосппідприємств працівники отримають земельні паї: проєкт Закону прийнято за основу

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ

13 липня Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроєкт (від 29.05.2020 № 3012-2), яким пропонують:

  • встановити правило, за яких приватизації підлягають лише землі державних с.-г. підприємств, установ, організацій;
  • запровадити норми, за якими приватизація земель сільгосппідприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без прийняття рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також при ліквідації підприємств.

При приватизації земель держсільгосппідприємств його працівники отримають земельні паї: проєкт Закону прийнято за основу

Також запропоновано встановити, що при приватизації земель підприємств їх сільгоспугіддя розподіляють так:

  • до 40% земель розподіляють між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села. При цьому площа земель, що передають у власність одного працівника підприємства або пенсіонера визначають у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га;
  • до 20% земель передають у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства. При цьому площа земель, що передають у власність однієї особи не може перевищувати 2 га;
  • не менше 40% передають в оренду на земельних торгах. Крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств.

У випадку приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передають в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.

За інформацією ВРУ

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
4206

Облік та документальне оформлення передачі комунального майна ОМС

Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
24055

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6940

ЄСВ 2025

Ставка ЄСВ у 2025 році збережеться на рівні 22 відсотків для працівників без інвалідності. Мінімальний розмір ЄСВ 2025 та максимальний розмір соціального внеску розраховується на базі МЗП. Наводимо нові граничні розміри ЄСВ у 2025 році.
223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді