При приватизації земель держсільгосппідприємств працівники отримають земельні паї: проєкт Закону прийнято за основу

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ

13 липня Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроєкт (від 29.05.2020 № 3012-2), яким пропонують:

  • встановити правило, за яких приватизації підлягають лише землі державних с.-г. підприємств, установ, організацій;
  • запровадити норми, за якими приватизація земель сільгосппідприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без прийняття рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також при ліквідації підприємств.

При приватизації земель держсільгосппідприємств його працівники отримають земельні паї: проєкт Закону прийнято за основу

Також запропоновано встановити, що при приватизації земель підприємств їх сільгоспугіддя розподіляють так:

  • до 40% земель розподіляють між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села. При цьому площа земель, що передають у власність одного працівника підприємства або пенсіонера визначають у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га;
  • до 20% земель передають у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства. При цьому площа земель, що передають у власність однієї особи не може перевищувати 2 га;
  • не менше 40% передають в оренду на земельних торгах. Крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств.

У випадку приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передають в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.

За інформацією ВРУ

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3487

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13846

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14886

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2943

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді