Чи обов’язково надавати працівникам додаткову відпустку за роботу з персональним комп’ютером?

ЦК Профспілки роз’яснює чи обов’язково надавати працівникам додаткову відпустку за роботу з персональним комп’ютером.

Для працівників, які працюють на ЕОМ, передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

Це передбачає позиція 58 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1290). Ця норма поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Перенесення робочих днів у 2018 році

Таку відпустку слід надавати пропорційно фактично відпрацьованому часу відповідно до Порядку застосування зазначеного вище Списку, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 № 16.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов’язковому порядку (лист Мінсоцполітики від 24.12.2013 № 152/13/82-13).

Доплата до мінімальної заробітної плати: як розрахувати

Відповідно до статті 28 Закону про відпустки особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством.

За інформацією юридичного відділу ЦК Профспілки.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
93575

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
225513

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
5189

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
58004

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді