При визначенні ризиковості ДПС використовує інформацію, яку надає сам платник податків, зокрема, з податкової звітності. Також використовується інформація від правоохоронних органів, яка надається у рамках кримінальних проваджень про підприємства.
Оновлений реєстр від ДПС
Система моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних блокує менше 0,3% накладних з ПДВ. Про це заявив Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.
Він розповів, що за рік відбувається 268 млн операцій в єдиному реєстрі податкових накладних. Це більше 1 млн операцій в робочий день. Система блокує менше третини одного відсотка. Дійсно із 270 тис. платників ПДВ – 10% знаходяться в стані ризику. Але це не означає, що блокується їх діяльність – вони просто перебувають під посиленим моніторингом.
Сьогодні Державна податкова служба – це сервісна служба та не має правоохоронної функції. Тому вся інформація про можливі махінації, що виявляється системою СМКОР передається в правоохоронні органи майже в онлайн режимі для оперативного реагування та руйнування схем з ПДВ.
Голова ДПС підкреслив, що для вирішення проблеми блокування реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань реального сектора економіки ДПС запропонувала зміни до законодавства, які назавжди усунуть цю проблему для добропорядних платників.
За матеріалами з сайту ДПС
► Новації в адмініструванні ► Визначення бази оподаткування і формування податкового кредиту ► Преференції та пільги
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. У статті зайдете актуальний бланк та зразок заповнення ТТН 2025
Під час ревізії ревізори намагаються виявити якнайбільше порушень. Для цього використовують різні методи, серед яких – зустрічна звірка. Як ревізори її проводять та як діяти, якщо до вас завітали із зустрічною звіркою?
Що таке акт ревізії, як його скласти та які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів – далі у статті
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно. У статті з'ясуємо, до кого можуть прийти з перевіркою у 2025 році.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.