«Карантинні» лікарняні: особливості оплати

На час протиепідемічних заходів умови фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності доповнено двома додатковими підставами.

СКАЧАТИ заяву-розрахунок лікарняних

«Карантинні» лікарняні: особливості оплати

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату доходу на період тимчасової непрацездатності. Застрахованою особою є фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачує в установленому законом порядку єдиний внесок.

Підставою для виплати лікарняних є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника: чим більший стаж - тим більший відсоток виплати.

Страховий стаж визначається у відсотках, а саме: до 3 –х років – 50%; від 3 до 5 років – 60%; від 5 до 8 років – 70%; понад 8 років – 100% та застосовується до середньоденної заробітної плати.

На час протиепідемічних заходів ФСС продовжує фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності за загальними страховими випадками, зокрема:

  • тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання чи травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, у тому числі, у разі діагностування COVID-19;
  • необхідності в догляді за хворою дитиною;
  • необхідності в догляді за хворим членом сім’ї.

Однак на період карантину перелік страхових випадків, за якими надаються допомоги, розширено. Фінансування здійснюється за лікарняними листками, виданими з двох додаткових підстав:

  • у зв’язку з відстороненням від роботи для осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, якщо ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями та у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу (розмір допомоги залежить від страхового стажу та виплачується за рахунок ФССУ з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини);
  • працівникам на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під контролем у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (в цьоиу випадку допомога виплачується за рахунок ФССУ, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання у розмірі 50% середньої зарплати, незалежно від страхового стажу).

За матеріалами з сайту Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок декретних 2025 на прикладах

Як розрахувати декретні та виплатити в 2025 році? У статті — алгоритм нарахування декретних, приклади розрахунків, зразки документів та готові бухгалтерські проведення
150761

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування 2025

Із 04.04.2025 діють зміни в оплаті лікарняних сумісникам. У статті поговоримо про те, як нараховувати лікарняні сумісникам по-новому. Розберемося, чи виплачувати лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
178563

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
118375

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
300733

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді