21 березня Пенсійний фонд України розпочав виплату збільшених розмірів пенсій для військових пенсіонерів. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко
«З 21 березня військові пенсіонери почали отримувати вже перераховані пенсії. Тобто процес розпочався і протягом березня-квітня всі отримають підвищені виплати з відповідними перерахунками з 1 січня 2018 року», — сказав він.
Він також зазначив, що розмір пенсії військовим пенсіонерам (зросте в середньому на 1,5 тис. грн.)
► Пенсійна реформа: нове у порядку сплати пенсійного збору
Перераховані за новими розмірами пенсії з 1 січня 2018 року планують виплатити протягом березня-квітня по мірі надходження довідок про грошове забезпечення від силових міністерств та відомств. Так особи, яким виплату перерахованих пенсій буде проведено у:
- березні — з квітня отримуватимуть свою пенсію у перерахованому розмірі в установлену дату;
- у квітні — отримуватимуть перераховані пенсії з доплатою з січня 2018 року за основними та додатковими відомостями.
► Доплати в бюджетних установах: кому і коли встановлюють
Джерело: Урядовий портал
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.