Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️
Відповідно до ст. 1 Указу ВРУ №310 сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов можуть виконуватися лише протягом певного періоду, але не більше 6 місяців.
Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору. Він укладається на строк, що не перевищує тривалості сезону, яка, у свою чергу, не може перевищувати шести місяців. Тобто, сезонними вважаються роботи, які характеризуються наступними ознаками:
- містяться в Списку сезонних робіт і сезонних галузей затвердженому Постановою КМУ № 278;
- їх тривалість не перевищує шести місяців.
Відповідно до ч. 9 ст. 6 Закону «Про відпустки» сезонним працівникам відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу. Тому, оскільки п. 10 Указу № 310 право на відпустку та грошову компенсацію взамін невикористаних днів відпустки сезонним працівникам не передбачено, така норма не підлягає застосуванню, так як суперечить Закону.
Працівники, зайняті на сезонних роботах, після закінчення таких робіт звільняються з підстави, передбаченої п. 2 ст. 36 КЗпП, - закінчення строку. При цьому днем звільнення вважатиметься останній день сезонної роботи.
Разом з тим, відповідно до п. 6 Указу № 310 сезонні працівники за наявності умов, визначених у ст. 39 КЗпП, мають право достроково з власної ініціативи розірвати трудовий договір. При цьому про своє звільнення сезонні працівники попереджають роботодавця письмово за 3 дні.
За матеріалами з сайту Держпраці