Відсторонення працівників від роботи через простій: наскільки законне

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ

Відсторонення працівників від роботи через простій: наскільки законне

Держпраці надало роз’яснення щодо законності відсторонення від роботи працівників підприємства, які знаходяться у режимі простою під час карантину, у той час, коли підприємство працює у звичайному режимі.Законом № 530 роботодавцю надано право змінювати режим роботи підприємства.

Відповідно до статті 34 КЗпП, простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Відповідно до роз’яснень Мінсоцполітики за обставин, що зумовлюють простій структурного підрозділу чи всього підприємства, складається акт про початок простою за участю представників адміністрації, профспілкового комітету та трудового колективу, на підставі якого керівник підприємства видає наказ про час простою та оплату простою.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Якщо простій має цілодобовий (тижневий) характер, власник або уповноважений ним орган повинен у наказі обумовити необхідність присутності або відсутності працівника на роботі.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і профспілкового комітету на основі типових правил (частина перша статті 142 КЗпП України).

Правилами внутрішнього трудового розпорядку визначаються права і обов’язки працівників і адміністрації, визначається час початку і закінчення роботи, зобов’язання адміністрації організувати облік явки на роботі і залишення роботи тощо.

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Тобто питання необхідності присутності або відсутності на роботі працівників у разі простою може бути вирішено у Правилах внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

Згідно з положеннями статті 113 КЗпП України час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка по догляду за дитиною: зразки документів

У статті розглянемо, коли роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною, які є види цих відпусток та який працівник матиме право на неї. 5 зразків заповнень допоможуть вам оформити відпустку по догляду за дитиною без помилок
129327

Положення про оплату праці - зразок

Зразок Положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства допоможе вам правильно скласти власне положення.
66835

Бронювання працівників 2025: процедура, документи, звітність

З 1 грудня 2024 року бронювання працівників здійснюється лише через портал Дія. Зміни зачіпають не лише тих, хто буде бронювати працівників, а й тих, хто це вже зробив, але за старими правилами. Як перебронювати працівників після 28 лютого, правила бронювання працівників та критерії визначення критично важливих підприємств – у статті експерта.
23192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді