Організація роботи бухгалтерської служби - ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ на семінар
Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами затверджений Наказом Мінфіну № 557.
Основними організаційно-правовими засадами Порядку № 557 визначено:
- електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів;
- електронні документи, що надходять до контролюючих органів від суб’єктів електронного документообігу на підставі діючих Договорів, приймаються до обробки;
- фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням КЕП.
Оновлені довідники та реєстри від ДПС
Платник створює Заяву про приєднання до Договору в електронному вигляді. Підписувач (в особі якого платник приєднується до Договору) завершує створення Заяви про приєднання до Договору накладенням КЕП.
Підписувачем Заяви про приєднання до Договору має бути особа, яка згідно з даними ЄДР є керівником. За наявності кваліфікованої електронної печатки на Заяву про приєднання до Договору спочатку накладається КЕП, після нього – печатка.
Усі реквізити Заяви про приєднання до Договору обов’язкові для заповнення. У випадку їх відсутності Заява про приєднання до Договору до розгляду не приймається, формується перша квитанція із зазначенням причини неприйняття та надсилається платнику.
⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!
Заява про приєднання до Договору приймається до розгляду контролюючим органом у разі, якщо перша квитанція не містить переліку помилок. Контролюючий орган, яким отримано Заяву про приєднання до Договору, розглядає її протягом одного робочого дня. За результатами розгляду Заяви про приєднання до Договору платник отримує другу квитанцію про приєднання до Договору або другу квитанцію про відмову в прийнятті Заяви про приєднання до Договору із зазначенням причини її неприйняття.
За матеріалами ЗІР