Платникам ПДВ: зміни в поверненні помилково сплачених коштів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ДПС повідомляє, що Законом №466 внесено зміни, зокрема до ст. 43 ПКУ, яка передбачає умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020

Платникам ПДВ: зміни в поверненні помилково сплачених коштів

Так, відповідно до нової редакції ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1 095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми або пені.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Платник податків подає заяву у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання або податкового боргу з інших платежів;
  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Інші напрямки повернення платнику податків помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені ПКУ не визначені.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74361

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394835

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді