ДПС повідомляє, що Законом №466 внесено зміни, зокрема до ст. 43 ПКУ, яка передбачає умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.
Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020

Так, відповідно до нової редакції ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1 095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми або пені.
Оновлені довідники та реєстри від ДПС
Платник податків подає заяву у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:
- на поточний рахунок платника податків в установі банку;
- на погашення грошового зобов’язання або податкового боргу з інших платежів;
- повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Інші напрямки повернення платнику податків помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені ПКУ не визначені.
За матеріалами ДПС
► Новації в адмініструванні ► Визначення бази оподаткування і формування податкового кредиту ► Преференції та пільги
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Хто сплачує рентну плату за спеціальне використання води у 2025 році? Скільки становить податок, які ставки діють і коли варто звітувати? Відповідаємо у статті
Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
Довідка про відсутність заборгованості з платежів — показник позитивної ділової репутації. Як її отримати без зайвого клопоту?
Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.