Мінфін наказом від 19.02.2018 № 288 вніс зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом від 21.01.2016 № 13.
Зміни, зокрема, передбачають, що одним із обов’язкових реквізитів касового та видаткового чеків є код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).
Крім того, додаткові реквізити чека застосовують у разі, якщо переказ призначено для оплати товарів (послуг), а також якщо це передбачають правила (регламент) отримувача коштів. У такому разі в розділі назви товарів (послуг) зазначатимуть увесь перелік товарів (послуг) та їх вартості:
- код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначатимуть у випадках, передбачених чинним законодавством);
- назви товарів (послуг).
Наказ набирає чинності з дня опублікування.
Видаткова накладна зразок
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
Акт на списання матеріалів за рішенням Мінфіну було змінено на акт списання запасів. Але, як і раніше, акт — це підстава відносити вартість використаних матеріалів до витрат. Розглянемо, як його складати.
У реквізитах, що містять підпис, новий ДСТУ 4163:2020 вимагає зазначати власне ім’я та прізвище. А як писати дані про працівника у тексті чи заголовку до нього?
Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи.