Рішення ОМС про затвердження нормативної грошової оцінки: чи є регуляторними актами

Державна регуляторна служба надала роз’яснення щодо рішення органів місцевого самоврядування (ОМС) про затвердження нормативної грошової оцінки населеного пункту.

Оцінку земель (бонітування грунтів, економічну оцінку земель та нормативну грошову оцінку земельних ділянок) проводять на підставі рішення органу виконавчої влади або ОМС (ст. 15, ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» від 11.11.2003 № 1378).

ОМС є лише замовниками робіт з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. На пленарних засіданнях вони затверджують технічну документацію з нормативної грошової оцінки землі, розроблену у відповідності до законодавства.

Отже, рішення органів місцевого самоврядування про затвердження нормативної грошової оцінки населеного пункту не є регуляторними актами в розумінні Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160. Але за умови, що вони не містять інших правових норм, у т.ч. про встановлення базової вартості 1 кв. м. землі в грошовому еквіваленті, чого не передбачає законодавство.

За роз’ясненнями Державної регуляторної служби України

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік та документальне оформлення передачі комунального майна ОМС

Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
24265

Інвентаризація основних засобів: порядок проведення

В бюджетних установах щороку проводиться інвентаризація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів (ІНМА) . Вона підтверджує достовірність бухгалтерського обліку і фінзвітності бюджетних установ. Розглянемо, коли і як її проводити.
29585

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
54896

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді