Обмін електронними документами з органами ДПС

Заберіть свою знижку -50% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Мінфін затвердив новий порядок обміну електронними документами з контролюючими органами. В ньому визначив, що юридичні особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, ОМС набувають статусу суб’єкта електронного документообігу з дати приєднання до Договору про визнання електронних документів.

Обмін електронними документами з органами ДПС

Дію цього договору та пов’язаних з ним повідомлень буде припинена за наявності однієї з таких підстав:

  • отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника;
  • отримання інформації з ЄДР про зміну керівника, сторони договору;
  • отримання інформації з ЄДР про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
  • наявність у держреєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків автора (підписувача) електронного документа у зв’язку зі смертю.

У день припинення дії договору контролюючий орган повідомляє про це автора (із зазначенням причини) шляхом направлення автоматично сформованого повідомлення в Електронний кабінет платника або на його електронну адресу.

Тож аби обмінюватись з органом ДПС електронними документами (звітними чи іншими формами) керівнику/бухгалтеру варто подбати про приєднання до Договору про визнання електронних документів. Зробити це можна в Електронному кабінеті платника.

Із наказу Мінфіну «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» від 01.06.2020 № 261

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
35599

Звіт з праці 1-ПВ: бланки та інструкція

Звіт з праці (форма 1-ПВ) : ➤ хто подає ➤ строки подання звіту ➤ звіт за місяць ➤ звіт з праці за квартал ➤ як заповнити звіт ➤ скачати бланки.
82706

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
67838

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3716

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді