Нацбанк рішенням від 13.03.2018 № 148-рш уводить в обіг з 27 квітня 2018 року обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні.
Обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є законним платіжним засобом на території України, що перебувають в обігу разом з монетами номіналом 1 гривня та банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення. Тож такі монети обов’язково мають, зокрема:
- приймати за їх номінальною вартістю всі фізичні та юридичі особи без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів;
- зараховувати на рахунки, вклади, акредитиви.
Банки України зобов’язані приймати від клієнтів обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні та видавати їх без обмежень та у порядку, установленому нормативно-правовими актами Нацбанку з питань грошового обігу.
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
Рентна плата за спеціальне використання води - cкільки становить, хто сплачує та як декларується цей податок, коли існує подвійна рента – у консультації.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
У статті розглянемо як списувати інші необоротні матеріальні активи і які форми актів та бланки застосовати при цьому.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.