З 27 квітня в обігу нові монети

Нацбанк рішенням від 13.03.2018 № 148-рш уводить в обіг з 27 квітня 2018 року обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні.

Обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є законним платіжним засобом на території України, що перебувають в обігу разом з монетами номіналом 1 гривня та банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення. Тож такі монети обов’язково мають, зокрема:

  • приймати за їх номінальною вартістю всі фізичні та юридичі особи без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів;
  • зараховувати на рахунки, вклади, акредитиви.

Банки України зобов’язані приймати від клієнтів обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні та видавати їх без обмежень та у порядку, установленому нормативно-правовими актами Нацбанку з питань грошового обігу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11053

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422085

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49518

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11249

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді