Скорочений робочий день напередодні свят — не у всіх

Тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів скорочують на одну годину працівникам із п’ятиденним і шестиденним робочим тижнем (ст. 73 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Виняток становлять працівники, зазначені у статті 51 КЗпП (ст. 53 КЗпП).

Особам, які працюють в установі на умовах неповного робочого часу, що обумовлено в угоді з керівником установи (ст. 56 КЗпП), оплачують лише відпрацьований час.

Тож тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів для працівників із неповним робочим днем чи тижнем, зокрема сумісників, не скорочується на одну годину. Вона має дорівнювати тривалості, обумовленій в угоді між працівником та керівником установи.

За роз’ясненнями управління Держпраці у Полтавській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14236

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9878

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13003

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді