Допомогу з тимчасової непрацездатності надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати. Фонд соціального страхування України (ФСС) виплачує застрахованій особі допомогу з тимчасової непрацездатності внаслідок:
- захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням;
- перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під меднаглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, — починаючи з шостого дня непрацездатності незалежно від звільнення в період втрати працездатності (ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).
Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачує роботодавець власним коштом у порядку, встановленому постановою КМУ від 26.06.2015 № 440 (далі — Постанова № 440).
Але! Чи поширюється це на звільненого працівника?
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.