Стажування на підприємстві: особливості проведення

Можна відокремити 5 основних умов, яких треба додержуватись роботодавцю при проведенні стажування на підприємстві.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Стажування на підприємстві: особливості проведення

А саме:

1. Стажування без трудового договору можливе у визначених законом випадках. На підприємствах усіх форм власності існує тільки два види стажування – стажування студентів/учнів і стажування зареєстрованих безробітних.

2. Стажування здійснюється за встановленою процедурою. Договір про стажування студентів/учнів укладається у двох примірниках, один з яких зберігається на підприємстві, другий - у стажиста.

3. При проходженні стажування студентами й учнями до трудової книжки вносяться записи. Після завершення стажування вноситься запис до трудової книжки студента/учня із зазначенням посади, періоду та місця проходження стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста.

4. За певних умов виконання робіт у період стажування може оплачуватись. Адже безоплатного стажування в трудовому законодавстві не існує, наголошують фахівці Держпраці.

5. Стажування, як правило, передує працевлаштуванню. Роботодавець зобов’язаний працевлаштувати безробітного протягом 30 календарних днів з дня завершення навчання. Що стосується студентів і учнів, то тривалість їх стажування не може перевищувати 6 місяців (ст. 29 Закону).

За матеріалами ДЦЗ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
19065

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
17325

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді